رسانه و شهروندان مطالبه گر ایمنی اماکن باشند

به گزارش وبلاگ مرکز زیبایی، مجتبی شکری شهردار منطقه 13 در چهارمین سالگرد شهدای حادثه ساختمان پلاسکو ضمن تأکید بر اشاعه تفکر و اندیشه شهدای آتش نشان؛ خواهان مطالبه گری مردم از مسئولین در ایمن سازی اماکن و پیشگیری از این حوادث شد.

رسانه و شهروندان مطالبه گر ایمنی اماکن باشند

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مجتبی شکری ،شهردار منطقه 13 در این مراسم که با حضور جمعی از خانواده های شهدای گرانقدر حادثه پلاسکو، مدیران و پرسنل سازمان آتشنشانی و شهرداری منطقه برگزار گردید، گفت: چهار سال از آن حادثه تلخ می گذرد؛ شهادت و رشادت آتش نشانان را در آن لحظه های حساس عملیات کمتر کسی درک نموده است و شهدای آتش نشان پلاسکو با جان فشانی لحظه انسانیت را برایمان ترجمه کردند.

مجتبی شکری با بیان اینکه بزرگداشت حماسه پلاسکو از سه منظر قابل درک و توجه است، گفت: بخش اول بزرگداشت شهدای پلاسکو و 16 آتش نشان شهید این حادثه است که عملی پسندیده است؛ ولیکن مهمتر از بزرگداشت اشخاص، گرامیداشت اندیشه و تفکرات شهداست که باعث رشد جامعه است.

او اضافه کرد: اشاعه این تفکر و اندیشه که افرادی هستند که حاضرند جان خود را برای سلامت دیگران و زنده ماندن افراد جامعه در راه خدا نثار نمایند، اهمیتی به مراتب بالاتر دارد؛ چرا که این تفکر و اندیشه بالاترین سطح انسانیت است.

مهندس شکری از پیشگیری وقوع این حوادث و مطالبه گری مردم از مسئولین در ایمن سازی اماکن شهری به عنوان بخش مهم و حائز اهمیت گرامیداشت حادثه شهدای پلاسکو یاد کرد و توضیح داد: امروز حدود هزار ساختمان وجود دارد که ممکن است هر لحظه حادثه ای در حد پلاسکو و یاد بدتر از آنرا رقم بزنند و این وظیفه رسانه و شهروندان است که با مطالبه گری از مسئولین بخش های مختلف نگذارند این حوادث تکرار گردد.

او اضافه کرد: موضوع ساختمان پلاسکو یک هشدار است که همه ما توجه کنیم شاهد ایمنی بیشتر در ساختمان ها، بوستان ها، معابر و بخش های عمومی شهر باشیم.

شهردار منطقه 13 در عین حال ضمن تقدیر از خانواده های معظم شهدا بالاخص شهدای فاجعه پلاسکو، گفت: همواره در قلبمان به یاد این شهیدان عزیز هستیم و این غرور برای همواره بر سینه مان خواهد درخشید.

اجرای نمایش، گروه سرود و همخوانی مسائل و تقدیر از خانواده های شهدای گرانقدر آتش نشان حادثه پلاسکو از جمله بخش های برگزار گردیده در این مراسم بود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "رسانه و شهروندان مطالبه گر ایمنی اماکن باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه و شهروندان مطالبه گر ایمنی اماکن باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید